logo
Český badmintonový svaz

Cote D'Ivoire International: Adam Mendrek jako turnajová dvojka

Africký pobyt, který začal minulý týden v Kamerunu, si český reprezentant Adam Mendrek prodlužuje přes Pobřeží slonoviny. V největším, ale nikoliv hlavním městě Abidžanu se účastní Cote D'Ivoire International, turnaje kategorie International Series s dotací 10 000 dolarů. Turnaj začíná ve čtvrtek kvalifikací.

Mendrek jako turnajová dvojka by měl do soutěže zasáhnout v pátek, jeho soupeřem v prvním kole bude Nigerijec Ayo Isiaq Usman. "Bude to určitě o něčem jiném, Nigerijci jsou vcelku nevyzpytatelní," píše od Guinejského zálivu Mendrek.

Ludík svůj zápas na Canada Open skrečoval kvůli zranění kolene

Milan Ludík ani nedostal možnost poprat se o postup do třetího kola Canada Open v Calgary. Středeční zápas s Japoncem Minoru Kogou musel totiž skrečovat kvůli zdravotnímu problému.

"V pondělí na odpoledním tréninku jsem začal cítit výraznou bolest ze strany pravého kolena. Myslel jsem si, že to není vážné a že budu schopný normálně nastoupit na zápas. Ale bolest přetrvávala i následujícího dne," popisuje nepříjemnou situaci Ludík.

Benátky vs. Anderlecht 4:1. Český tým si ve čtvrtek zahraje o čtvrtfinále ME

Benátky nad Jizerou ve svém druhém utkání na mistrovství Evropy klubů v polském Bialystoku porazily belgický BAD79 Anderlecht poměrem 4:1 a ve čtvrtek si zahrají o postup do čtvrtfinále.

Po úterní těsné prohře s Milánem 2:3 a dnešním vítězství posune český tým do vyřazovacích bojů jakákoliv výhra nad portugalským ACD Che Lagoense, který má nyní na třetím místě skupiny číslo 3 stejný počet bodů jako druhé Benátky (2).

ME klubů ŽIVĚ: Benátky hrají od 16:00 s Anderlechtem o první vítězství

Tým BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou bude ve středu od 16:00 usilovat o své první vítězství na mistrovství Evropy klubů v Polsku. Jeho soupeřem bude belgický BAD79 Anderlecht.

Utkání sledujte od 16:00 ŽIVĚ zde:Milan Ludík je na Canada Open v Calgary bez boje ve druhém kole, tam jej čeká Japonec

Český singlista Milan Ludík tento týden působí na velkém zámořském turnaji: Canada Open v Calgary. Podnik kategorie BWF Tour Super 100 s dotací 75 000 dolarů je jen o trochu slaběji obsazený než uplynulé US Open.

Nechybí stále trochu překvapivý finalista z Fullertonu Nizozemec Marc Caljouw i jeho přemožitel Lee Dong Keun z Koreje (jenž minulý týden v Americe porazil Lin Dana), mladí Číňané, Indové i třeba majitel bronzu z mistrovství světa v roce 2013 Tien Minh Nguyen. 

Roman Janoštík se ohlíží za úspěšným Serbian U17 International v Novi Sadu

Otec vítěze Serbian U17 International ve dvouhře Jana Janoštíka Roman, jenž na turnaji působil mimo jiné v roli trenéra, přináší svůj pohled na zápasy a výsledky šestice českých juniorských hráčů:

Od pátku 15. do neděle 17. června probíhal v srbském Novi Sadu další turnaj evropského okruhu BEC U17. Na turnaj vyrazila většina hráčů výběru U17, a tak jej lze s nadsázkou považovat za neoficiální výjezd reprezentace. 

Benátečtí před mistrovstvím Evropy klubů: Cílem je postup a zisk co nejvíce zkušeností

Bronzový tým letošní extraligy BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou je připraven na start mistrovství Evropy týmů. To začíná už zítra, tj. v úterý 19. června v polském Bialystoku. Cílem českého zástupce na šampionátu je postup do čtvrtfinále.

K tomu je třeba obsadit jedno z prvních dvou míst ve skupině číslo 3, kde jsou kromě Benátek ještě nasazený italský Calvi Network BC Milano, belgický BAD 79 Anderlecht a ACD Che Lagoense z Portugalska. 

Serbian Youth International: vítězství Martince v U11, Ševčíkové v U15

Současně se Serbian U17 International, kde zazářil Jan Janoštík i Adam Ehm, probíhal o víkendu v Novi Sadu i turnaj nižších věkových kategoriích. A i zde se dařilo českým hráčům, kteří vybojovali hned dvě zlaté medaile.

 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading