logo
Český badmintonový svaz

Popáté a posedmé. Mistry Evropy družstev jsou mezi muži i ženami opět Dánové

Kazaň Dánům svědčí. Opět po dvou letech se v hlavním městě Tatarstánu konalo mistrovství Evropy družstev mužů a žen a opět v obou soutěžích dominovali badmintonisté této země. Ženy popáté v historii, muži dokonce posedmé.

Nedělním finálovým programem vyvrcholil v Kazani turnaj, který vejde i do historie českého badmintonu: mužský tým postoupil do čtvrtfinále, což je v kategorii dospělých bezprecedentní počin.

GPA U17 v Brně: tři zlata pro Van Coppenolle, dvě pro Janoštíka

Tallulah Sharleen Van Coppenolle se s třemi zlaty stala suverénkou celostátního turnaje do 17 let, který se o tomto víkendu konal v Brně-Slatině. Obě své disciplíny pak vyhrál Jan Janoštík.
 
Na úvodním letošním GPA této kategorie platilo téměř bezvýhradně to, co jsme poznali už vloni na MČR do 15 let: když přijede Van Coppenolle a Janoštík, nikdo jiný na vítězství nedosáhne. 

Výsledky nedělních zápasů na GPA U17 v Brně

Konečné hodnocení mistrovství Evropy do 15 let v Kazani

Trenér české reprezentace do 15 let Tomáš Krajča hodnotí sobotní zápas Markéty Kohoutové i celkové vystoupení našeho týmu na mistrovství Evropy této věkové kategorie v ruské Kazani. 

Druhý den ME U15 a jeden přetěžký úkol. Zastavit nasazenou jedničku ve dvouhře, Marii Golubjevu z Ruska. Zápasy domácích hráčů pořadatelé nasazovali na kurty 7-9, které nebyly vidět v živém streamu, zato byly blíže tribuně pro diváky. 

Stalo se něco zvláštního a možná neopakovatelného, hodnotí páté místo v Evropě Pavel Florián

Několik momentů z mistrovství Evropy týmů v Kazani - těch nejdůležitějších – pohledem Pavla Floriána:
 
Z Ruska jsme kromě haly, restaurace a ubytování v Univerziádní vesnici (z r. 2013) neviděli tentokrát vůbec nic – otázkou je, zdali je to nevýhoda, či naopak – každopádně to, co jsme viděli v hale v podání kluků, při tom se tajil dech. 

ME U15: poslední Češka Kohoutová nestačila na nasazenou jedničku

Poslední českou zástupkyní na mistrovství Evropy do 15 let v Kazani byla Markéta Kohoutová. Ta se díky dvěma vyhraným zápasům v pátek kvalifikovala do sobotního programu, kde však už nestačila nasazené jedničce.

Zápas Markéty Kohoutové proti Rusce Marii Golubevě trval jenom 18 minut a naše hráčka vzala favoritce pouze 6 a 4 body.

Sledujte ŽIVĚ semifinále mistrovství Evropy družstev

Sledujte výsledky GPA U17 v Brně

 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading