logo
Český badmintonový svaz

Čtvrteční program mistrovství Evropy v Huelvě

Mendrek vzal Axelsenovi 11 a 8 bodů, Bášová s Fuchsovou nestačily na Němky

Mistrovství Evropy ve španělské Huelvě pro české badmintonisty ve středu odpoledne skončilo. Adam Mendrek se ve druhém kole dvouhry musel sklonit před světovou jedničkou Viktorem Axelsenem, deblistky Alžběta Bášová a Michaela Fuchsová prohrály s německým párem Johanna Goliszewski, Lara Kaepplein.

Mendrek avizoval, že na Axelsena nastoupí s úctou, ale bez bázně, a tak také učinil. Od první výměny, která mimochodem trvala téměř minutu, se snažil hrát útočně a Axelsena tlačit, příliš prostoru na Dánově půlce však nenacházel.

Adam Mendrek proti Viktoru Axelsenovi. Souboj s nejlepším hráčem planety sledujte od 16:15!

Málokdy se stane, aby se český badmintonista střetl s nejlepším hráčem na Zemi. Je to prostě proto, že na největší světové turnaje, kde se tito titáni našeho sportu pohybují, výkonnostně nestačíme. Adam Mendrek však takovou příležitost dostane, ve středu ve druhém kole mistrovství Evropy v Huelvě nastoupí proti Dánovi Viktoru Axelsenovi!

Střípky z Huelvy: téměř šedesátiletá mixérka, výsledek 21:1. A Carolina Marín je všude

Ještě před tím, než dnes po 16 hodině nastoupí Adam Mendrek proti Viktoru Axelsenovi a deblistky Michaela Fuchsová s Alžbětou Bášovou proti favorizovaným Němkám, přinášíme několik střípků z místa konání evropského šampionátu v badmintonu.

Než se rozhodnete uspořádat mistrovství Evropy, ujistěte se, že všichni z vašeho týmu umějí anglicky. Jinak dopadnete jako Španělé v Huelvě.

Středeční program na mistrovství Evropy v Huelvě

Mistrovství Evropy: Mendrek postupuje a utká se s Axelsenem, ostatní Češi končí

Česká reprezentace si o prvním dni mistrovství Evropy v Huelvě připsala jediné vítězství. Zasloužil se o něj Adam Mendrek, jenž ve dvou setech porazil Portugalce Nuna Anja. Zuzana Pavelková vypadla po třech setech s Bulharkou Mitsovou, Milan Ludík nestačil na Rusa Siranta, Kateřina Tomalová na Nizozemku Mahulette a Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou prohráli s nasazenými Francouzi Labar/Fontaine.

Velké úterý se blíží: na mistrovství Evropy v Huelvě se představí šest českých nadějí

Úterý 24. dubna je velkým dnem pro českou dospělou badmintonovou reprezentaci. Hned šest jejích členů se totiž v tento den představí na mistrovství Evropy jednotlivců ve španělské Huelvě. Pavouky jsou nabité, soupeři nažhaveni, všichni čeští hráči ale hýří odhodláním poprat se o postup do dalších turnajových dní!
 
Jako první se na kurtu č. 4 v Carolina Marin Sports Pavilion – ano, tak se jmenuje turnajový komplex!

Michaela Fuchsová před mistrovstvím Evropy: Ze zápasu se budu snažit vytěžit maximum!

Posledním z českých reprezentantů, kteří odpovídali na otázky před vypuknutím mistrovství Evropy ve Španělsku, je Michaela Fuchsová. Deblová partnerka Alžběty Bášové o loňský šampionát přišla kvůli zranění ramene.

Po kolikáté se chystáš na mistrovství Evropy? 
Jedná se o moje první mistrovství v kategorii dospělých. 
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading