logo
Český badmintonový svaz

Junioři porazili Estonsko 4:1 a ve čtvrtfinále mistrovství Evropy vyzvou Francii

Český juniorský výběr si na mistrovství Evropy ve francouzských Mylhúzách připsal druhou výhru, když Estonsko porazil 4:1. Tento výsledek posouvá náš výběr do čtvrtfinále z druhého místa skupiny 1! 

Jediný bod si Estonci připsali v závěrečném deblu dívek, kde Kati-Kreet Marran a Mari Ann Karjus porazily Terezu Švábíkovou a Bertu Ausbergerovou.

Bylo to opravdové drama - český pár po první prohrané sadě odvrátil 4 mečboly a infarktovou koncovku setu druhého získal ve svůj prospěch (25:23). V rozhodujícím setu ale byly Estonky vždy o jeden dva body napřed a i když Berta s Terezou předvedly nesmírně obětavý a týmový výkon, na sehranější soupeřky to nakonec nestačilo.

Ostatní zápasy se odvíjely podle našich ideálních představ, pouze úvodní mix nabídl vyrovnanější podívanou. Petr Beran s Bárou Hadáčkovou si ale oba sety zkušeně pohlídali. 

Singl Ondřeje Krále s Hans-Kristjanem Pilvem se "zvrhl" v exhibici krumlovského hráče hraničící s výpraskem, rovněž Tereza Švábíková i osmifinalisté podzimního mistrovství světa v deblu Jan Louda s Petrem Beranem se se svými soupeři příliš nezdržovali a zvítězili jednoznačně ve dvou setech.


Český tým postupuje do čtvrtfinále mistrovství Evropy juniorů!

Český tým tak obsadil druhé místo ve skupině 1 a díky dvěma získaným bodům a lepšímu zápasovému skóre než další týmy na druhých místech postupuje do čtvrtfinále mistrovství Evropy.

Gratulujeme! 

V pondělí tak hurá na domácí Francii! Ta má ve svých řadách mimo jiné první dva nasazené hráče individuálního turnaje! 

Estonsko vs. ČR 1:4

Marcus LõO, Kati-Kreet Marran vs. Petr Beran, Bára Hadáčková 17:21, 19:21
Hans-Kristjan Pilve vs. Ondřej Král 8:21, 3:21
Mari Ann Karjus vs. Tereza Švábíková 14:21, 9:21
Matis Kaart, Marcus LõO vs. Petr Beran, Jan Louda 10:21, 12:21
Kati-Kreet Marran, Mari Ann Karjus vs. Berta Ausbergerová, Tereza Švábíková 21:17, 23:25, 21:17.

Výsledky ostatních utkání můžete sledovat zde.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading