logo
Český badmintonový svaz

MČR U17, Hradec Králové: Petr Beran a Monika Světničková vybojovali mistrovský double.

Na mistrovství České republiky do sedmnácti let se dvakrát zlatě blýskli Petr Peran a Monika Světničková. Oba vítězně vybojovali třísetové bitvy ve dvouhře a společně uspěli i ve smíšené čtyřhře.
 
Generace ročníků 1998 a především 1999 a 2000 je momentálně to nejlepší co český badminton v juniorské kategorii může nabídnout, proto bylo s mistrovstvím hráčů této kategorie spojeno velké očekávání. „Sedmnáctky“ tato očekávání naplnily, medailové zápasy snesly měřítka evropské kvality, mezi juniory i mezi juniorkami máme v těchto ročnících opravdu silnou konkurenci.  

Medailisté dvouhry chlapců (foto: Pavel Hubáček)
 
Ve dvouhře chlapců prošli do semifinále po jasných výhrách Jan Louda, Petr Beran a Ondřej Král, těžkou třísetovou bitvu s Cristianem Savinem musel vybojovat Jan Somerlík. V semifinálovém zápase dvou evropských medailistů otočil Beran proti Loudovi stav 0:1 na sety, Král přehrál Somerlíka. Ve finále dotáhl svou vítěznou jízdu do konce Petr Beran, když zdolal Ondřeje Krále poměrem 21:14, 13:21 a 21:9.

Medailistky dvouhry dívek (foto: Pavel Hubáček)
 
Mezi dívkami se všech osm nasazených probilo do čtvrtfinále, ale v něm uspěla ze čtyř nejvýše nasazených jen Dominika Budzelová. Spolu s ní postoupily mezi čtyři nejlepší Monika Světničková, Tereza Švábíková a Berta Ausbergerová. V semifinále Světničková přehrála Budzelovou, Švábíková ve třech setech Ausbergerovou. Ve finále Monika Světničková v třísetovém zápase udolala Terezu Švábíkovou 21:18, 17:21 a 21:17 a obhájila loňský titul.

Medailisté čtyřhry chlapců (foto: Pavel Hubáček)
 
Ve čtyřhrách se ukázala jako vítězná jména Jan a Tereza. Především mezi dívkami došlo na kuriózní finálové střetnutí, kdy na jedné straně kurtu se na dosah vítězství propracovaly Michaely (Fuchsová a Zelinková), ale v třísetovém zápase nakonec uspěly Terezy (Járová a Švábíková). Ve čtyřhře chlapců zvítězila dvojice leváků Janů (Louda a Somerlík), kteří ve finále porazili pár Petr Beran – Vojtěch Lapáček.

Medailistky čtyřhry dívek (foto: Pavel Hubáček)
 
Ve smíšené čtyřhře bez ztráty setu došli k titulu Petr Beran a Monika Světničková, kteří ve finálovém utkání zdolali nejvýše nasazený klimkovický pár Jan Somerlík – Dominika Budzelová. Ani v tomto zápase se tak nepodařilo na mistrovství zvítězit nasazené jedničce, z nejvýše nasazených napříč všemi disciplínami získala titul jen jedna nasazená dvojka – i tato skutečnost svědčí o velké vyrovnanosti turnaje. V této generaci se máme na co těšit! 


Medailisté smíšené čtyřhry (foto: Pavel Hubáček)

Výsledky finálových zápasů na Mistrovství České republiky do sedmnácti let, Hradec Králové, 10. 5. 2015
 
Petr Beran (Sokol Křemže) vs. Ondřej Král (Baník Most) 21:14, 13:21 a 21:9
 
Monika Světničková (Sokol Veselý Brno-Jehnice) vs. Tereza Švábíková (Sokol Klimkovice) 21:18, 17:21 a 21:17
 
Jan Louda, Jan Somerlík (USK Plzeň, Sokol Klimkovice) vs. Petr Beran, Vojtěch Lapáček (Sokol Křemže, Sokol České Budějovice) 21:18 a 21:14
 
Tereza Járová, Tereza Švábíková (Astra ZM Praha, Sokol Klimkovice) vs. Michaela Fuchsová, Michaela Zelinková (Polabiny Pardubice, SK Prosek Praha) 15:21, 22:20 a 21:13
 
Petr Beran, Monika Světničková (Sokol Křemže, Sokol Veselý Brno-Jehnice) vs. Jan Somerlík, Dominika Budzelová (oba Sokol Klimkovice) 21:10 a 21:19
 
 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading