logo
Český badmintonový svaz

MČR U19: dva tituly pro Švábíkovou a Somerlíka, mezi muži kraloval Král

Tereza Švábíková na zlatý hattrick na domácím republikovém šampionátu do devatenácti let nakonec nedosáhla, i dvě zlata a stříbro jsou pro hráčku oddílu TJ Sokol Klimkovice výborným doplňkem do letošní medailové sbírky. Ze dvou titulů se raduje také domácí Jan Somerlík, mezi muži vládl Ondřej Král.

Švábíková si v repríze týden starého finále MČR U17 opět bez větších problémů poradila s “raketou podzimu“ Bárou Hadáčkovou. Pro patnáctiletou hráčku Českého Krumlova to bylo páté velké finále z pěti turnajů v řadě! V tu dobu měla Švábíková v kapse už titul z debla, kde spolu s Monikou Světničkovou porazily první nasazený pár Ausbergerová, Zelinková.

"S dvěma tituly a jedním stříbrem jsem samozřejmě hodně spokojená. Dnes ráno to přitom vypadalo, že odstoupím ze všech zápasů, nebylo mi vůbec dobře a chybělo opravdu hodně málo, abych zápasy skrečovala. Naštěstí jsem to neudělala a postupem času se lepšil jak můj stav, tak i výkon. Tímto se omlouvám trenérovi Žídkovi a mým rodičům za stresovou situaci a děkuji jim za to, jak mě připravili na MČR U19 a taky na před týdnem uskutečněné MČR U17 a vlastně za vše, co pro mě dělají. Mám taky radost, jak pořadatelé z našeho oddílu znovu odvedli dobrou práci a snad jsme i my, hráči TJ SOKOL KLIMKOVICE, odvedli dobře tu svou. Taky děkuji Monice a Vojtovi za souhru," zhodnotila své působení na domácím šampionátu Tereza Švábíková.


Tereza Švábíková a Bára Hadáčková. Foto: Radim Slíva.

Jediné dva třísetové zápasy nedělního programu má na svědomí Ondřej Král. Nejprve v semifinále opět našel recept na benáteckého Cristiana Savina, ve finále v bitvě dvou velmi vyčerpaných mladých mužů porazil i Petra Berana a usedl na juniorský singlový trůn.

"Do turnaje jsem vstupoval jako první nasazený a jsem rád, že se mi podařilo celý turnaj vyhrát. V semifinále jsem stejně jako před dvěma týdny porazil Cristiana Savina ve třech setech, finále jsem hrál proti svému tréninkovému partnerovi Petru Beranovi. Do zápasu jsem vstupoval velmi unavený a stejně jako v semifinále jsem ztratil první set. Od druhého setu jsem se zlepšil ve hře na síti a tím jsem si vytvářel více prostoru pro útok. Vyhrál jsem další dva sety a získal svůj první singlový titul. Tímto bych chtěl poděkovat svému trenérovi Radku Votavovi, který mě během celého turnaje trenérsky doprovázel," napsal Ondřej Král po své korunovaci.

Párovým disciplínám vládl Jan Somerlík. Spolu s Petrem Beranem zvládli finále deblu proti možná trochu favorizované dvojici Hubáček, Král, v mixu po boku Dominiky Budzelové Somerlík zakončil svou juniorskou kariéru těsným vítězstvím nad párem Lapáček, Švábíková.


Dominika Budzelová a Jan Somerlík. Foto: Radim Slíva.

„V deblu jsme s Péťou v prvních kolech měli problém se sehraností a lehce jsme se motali, ale dnes ve finále proti Ondrovi s Matějem jsme hráli dobře. V mixu proti Terce s Vojtou jsme s Domčou hráli dost účelně a vždy v koncovce je dokázali přehrát. Zvlášť za mixový titul jsem moc rád, protože to je naše první mistrovské vítězství za těch deset let, co spolu s Domčou hrajeme. Chtěl bych moc poděkovat rodině, trenérům, hlavně panu Žídkovi, a všem, co nás přišli podpořit!“ shrnul své dojmy ze zlaté neděle Jan Somerlík.

Výsledky MČR U19 si prohlédněte zde.
 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading