logo
Český badmintonový svaz

Petr Martinec: "Chceme bojovat o titul, vyhrát může každé ze čtyř družstev."

Již tento víkend nás čeká exkluzivní badmintonová podívaná - finálový turnaj play-off české extraligy. V tělocvičně ZŠ Vinoř budou o titul mistrů bojovat čtyři týmy - vyzpovídali jsme jejich zástupce, abychom zjistili, jak se připravují a s jakými cíli jdou do víkendového klání. 

Prvním respondentem je prezident klubu BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou, Petr Martinec, zároveň trenér benáteckého A-týmu. Druhý celek tabulky po základní části a finalista loňského ročníku je před play-off v dobrém rozpoložení. Dnes Benátky informovaly na svém webu o prodloužení spolupráce s firmou Victor, v rozhovoru se Petr Martinec ale věnuje především sportovní stránce a konstatuje dva velké klady: plnou sestavu a motivaci bojovat o mistrovský titul.

Jak probíhá závěrečná příprava vašeho týmu před finále play-off?
Kmenoví benátečtí hráči se připravují v klasickém týdenním tréninkovém režimu, který bude přizpůsoben víkendové extralize. Ve čtvrtek a v pátek družstvo absolvuje tradiční společné minisoustředění, na kterém budeme již jen ladit formu na víkend.

S jakým umístěním budete spokojeni?
Chceme bojovat o mistrovský titul!

Jaké jsou nejsilnější stránky vašeho týmu?
Myslím, že máme kvalitní tým a družstvo má týmového ducha.

Kterého hráče považujete za největší hvězdu finálového turnaje a který tým je podle vás největším favoritem?
Dle mého názoru může mistrovský titul vyhrát každé ze čtyř družstev. Na turnaji se představí mnoho kvalitních zahraničních hráčů jako Ind Subhankar, Ir Evans, nebo Poláci Cwalina a Rogalski.

Můžete prozradit, jestli ve vašem týmu došlo před finále k nějaké personální změně?
Celý tým je kompletní, takže žádné změny.

Na co byste pozval diváky?
Na ten nejlepší badminton, který je v České republice možno vidět, a na čtyři velmi zajímavá utkání, která budou mít svůj náboj. Věřím, že i naši fanoušci budou jako vždy na tribuně hodně slyšet.Na soupisce benáteckého družstva najdeme velké množství zahraničních hráčů. Do každého utkání však může středočeský tým nasadit pouze dva z nich, a tak bude pro soupeře i diváky v hale velmi zajímavé sledovat taktiku a volbu, na které hráče a disciplíny vsadit. Ať už indický hráč Subhankar Dey, Angličanka Nicole Cerfontyne či Ruska Elizavety Tarasova mohou být rozhodujícím jazýčkem na vahách každého utkání. Z velkých domácích jmen se těšme na výkony Cristiana Savina, Lukáše Zevla, Jarolíma Vícena, Denisy Šikalové nebo Kateřiny Zuzákové. 

Benátky v sobotním semifinále vyzvou tým FSpS MU Brno, půjde o opakování loňského souboje, který Benátky zvládly poměrem 5:2, avšak Brňané budou mít letos výrazně nabitější sestavu, a tak už první den finálového turnaje slibuje velkou podívanou. 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading