logo
Český badmintonový svaz

'Přitlačili jsme je ke zdi.' Čeští junioři ale nakonec po skvělém výkonu s Dánskem prohráli těsně 2:3

Nechybělo příliš, aby čeští junioři ve svém úvodním zápase na mistrovství Evropy ve Francii zaskočili favorizované Dánsko. Nakonec se však přece jen radovali hráči evropské badmintonové velmoci, kteří Česko porazili 3:2.

První bod českým barvám přinesl podle očekávání Jan Louda ve dvouhře, když porazil Karla Thora Søndergaarda 21:19 a 21:7, druhý pak po skvělém výkonu deblisté Petr Beran s Ondřejem Králem, kteří ve třech setech dokázali zdolat dvojici Paw Eriksen, Emil Hybel. Nutno dodat, že Eriksen je mistr Evropy do 17 let z roku 2016 ve smíšené čtyřhře.

Po tomto deblu byl stav utkání 2:2, neboť úvodní smíšenou čtyřhru i dvouhru dívek vyhráli Dánové. Zejména Bára Hadáčková ve dvouhře proti juniorské vicemistryni Evropy z roku 2015 a na letošním mistrovství první nasazené Julii Dawall Jakobsen však předvedla zejména v prvním setu výtečný výkon a naznačila své možnosti pro další juniorské šampionáty. Škoda jen vedení Báry 18:16 v prvním setu - Dánka set vyhrála 21:18.

V rozhodující dívčí čtyřhře pak juniorské mistryně ČR Tereza Švábíková s Monikou Světničkovou i přes bojovný výkon nestačily na pár Alexandra Bøje, Freja Ravn a prohrály 15:21 a 14:21. Nejdelší utkání dopoledního bloku tak přece jen skončilo vítězstvím favorita.


Český tým po utkání s Dánskem, kterému podlehl těsně 2:3. 

Utkání podrobně hodnotí Josef Rubáš:

"Nejvýše nasazené Dánsko v sestavě s mistry Evropy jsme přitlačili ke zdi. Za stavu 2:2 z dánského týmu definitivně zmizely úsměvy a naopak my jsme byli blízko senzace. Výkony všech hráčů jsou povzbuzením do dalších zápasů, můžeme být plni sebevědomí a hrdí na svůj výkon. Turnaj jsme skvěle zahájili, chceme dál pokračovat, postoupit mezi osm nejlepších a tam předvést naši nejlepší hru.

Jeden tým, jedno srdce. To bylo motto dnešního dne, které jsme si vylepili vedle vlajky. A hned v prvním utkání Petr a Tereza do hry to srdce dali, navíc ve hře dobře improvizovali a byli dánskému týmu, v čele s hvězdnou Alexandrou Boje (mimo jiné vítězka loňského MMČR dospělých ve smíšené čtyřhře, pozn, red.), vyrovnaným soupeřem. Škoda nevynucených chyb v první sadě a potom stavu 19:19, kdy jsme sahali po prvním setu.

Na 1:1 srovnal Honza po kontrolovaném prvním setu a dominantním druhém, kdy využil svou přednost ve zrychlování hry. Dánové jako velmoc? Kdepak, Honza s nimi má z posledních šampionátů bilanci 3:0 na zápasy.

Výborně, Báro! Dánka Jakobsen bude první nasazená ve dvouhře, ale Bára ji dobrým pohybem znervóznila natolik, že za stavu 18:16 jsme začali doufat v zisk setu. Potom ale přišla přílišná pasivita a další body už šly za dánskou singlistkou.

Česká paráda! Petr a Ondra si pohlídali dánskou rozehrávku přes střed, dobře pracovali raketou v přední části kurtu a závěr třetího díky výbornému servisu a třetímu míči doslova opanovali. Úřadující mistr Evropy Eriksen sestřelen!

V závěrečném utkání jsme hnali Terezu a Moniku za každým bodem, naděje svitla ve druhé sadě, kde naše reprezentantky vedly 11:9. Ale potom Dánky zavřely kurt, jistou obranou a hrou téměř bez chyb otočily vývoj setu i zápasu ve svůj prospěch."

Absolutorium pro Jana Loudu a Ondřeje Krále s Petrem Beranem, palec hodně nahoru pro ostatní české reprezentanty za skvělé výkony proti Dánsku a v sobotu od 14:30 jdeme na Norsko, které v dnešním utkání podlehlo Estonsku 1:4.

Držte palce!

Výsledky utkání najdete zde.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading