logo
Český badmintonový svaz

Slovak Open: semifinále si zahrají Bášová s Fuchsovou v deblu

Michaela Fuchsová skvěle zahájila návrat na kurty po dlouhodobém zranění. Spolu s Alžbětou Bášovou se hned na svém prvním společném turnaji od února, Slovak Open v Trenčíně, probojovaly do semifinále ženské čtyřhry.

A nemusí zůstat jen u toho. Fuchsová s Bášovou se po výhře nad finskou dvojicí Hanna Karkaus, Johanna Luostarinen (1. kolo) a českou dvojicí Berta Ausbergerová, Michaela Zelinková (čtvrtfinále) v sobotním zápase o finále utkají s nepříjemnou, ale nikoliv nehratelnou ukrajinskou dvojicí Maryna Iliynskaya, Anna Mikhalkova. Zápas je a programu zhruba v 11 hodin.

Za pozitivní výsledky lze na turnaji Future Series považovat i postup Kateřiny Tomalové, deblové dvojice Matěj Hubáček, Michal Hubáček a singlistů Jana Loudy a Ondřeje Krále do čtvrtfinále.

Tomalová vypadla s maďarskou olympioničkou a sparingpartnerkou z letního soustředění v Nymburce Laurou Sárosi, bratři Hubáčkové se Slovinci Mihou Ivaničem a Andražem Krapežem. Loudu pak vyřadil první nasazený Angličan Sam Parsons a Krále  - 21:19 ve třetím setu - rovněž Slovinec Krapež.

Dobrou zprávou je návrat Jakuba Bitmana, jenž se o prázdninách podrobil operaci apendixu slepého střeva, kvůli níž byl nucen vynechat i MS v Glasgow. Jakub s partnerkou Alžbětou Bášovou sice v prvním zápase Slovak Open nestačili na polskou dvojici Smilowski, Swierczynska, ale i tak si čeští badmintonoví příznivci mohou oddychnout, že je naše nejlepší mixová dvojice zpátky.

Výsledky Slovak Open sledujte zde.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading