logo
Český badmintonový svaz

Tři víkendové turnaje: Medaile z Chorvatska a Král Ondřej bojoval jako lev.

Hned na třech turnajích se o víkendu blýskli čeští junioři.
 
O tři bronzové medaile z Valamar Junior Open, mezinárodního mistrovství Chorvatska juniorů, se postaraly české deblové dvojice ve všech třech párových disciplínách. Pár Petr Beran - Jan Somerlík uspěl ve čtyřhře juniorů, když ve třísetové bitvě se slovinskou dvojicí neměl daleko do finále, Dominika Budzelová - Tereza Švábíková ve čtyřhře juniorek a dvojice Michal Hubáček - Monika Světničková brala bronz ve smíšené čtyřhře.
 
 

Tři bronzové debly. (foto: Jiří Somerlík) 

V chorvatské Poreči se vedle turnaje okruhu Badminton Europe hrál také Adria Youth International, mezinárodní juniorský turnaj v kategoriích U17 – U11, na kterém české juniorky posbíraly hned čtyři zlaté medaile.
 
Veronika Dobiášová a Lucie Paurová ovládly dívčí disciplíny kategorii sedmnáctiletých, Dobiášová vyhrála dvouhru dívek, Paurová byla druhá, společně zvítězily ve čtyřhře. V mladších kategoriích zvítězily páry Lucie Metzová - Marie Růžičková ve čtyřhře kategorie U13 a Barbora Helešicová - Kateřina Osladilová v kategorii U11.
 
 
O možná nejcennější juniorský výsledek se ale postaral šestnáctiletý Ondřej Král, když na Hradeckém Lvu, turnaji Grand Prix B dospělých, postupně porazil tři hráče z první desítky českého žebříčku, v semifinále dokonce aktuálně druhého Bedřicha Valentu, a celý turnaj vyhrál.
 
V dalších disciplínách už 42. ročníku jednoho z nejtradičnějších českých turnajů zvítězily Martina Vacková ve dvouhře žen a dvojice Filip Budzel - David Ptáček, Šárka Křížková - Denisa Šikalová a Vojtěch Šelong - Denisa Šikalová v párových disciplínách.
 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading