logo
Český badmintonový svaz

Vítězem 25. ročníku FALCO Cupu v Liberci se stalo družstvo Jižní Moravy

Turnaj hodnotí místopředseda pořádajícího oddílu BK TU v Liberci Zdeněk Kračmar:

O víkendu se konal v horní hale Technické univerzity v Liberci-Harcově jubilejní 25. ročník FALCO Cupu - turnaje oblastních a klubových družstev staršího žactva v badmintonu o putovní Liberecký pohár za pořadatelství Badmintonového klubu Technické univerzity v Liberci.

Turnaje se zúčastnilo 8 smíšených družstev z České republiky, která se v sobotu mezi sebou utkala ve dvou skupinách systémem každý s každým. Sobotní program byl ukončen sehráním semifinálových utkání, kde se střetl vítěz skupiny A se druhým ze skupiny B a naopak.

Zároveň se střetlo družstvo, které skončilo na 3. místě skupiny A, s družstvem na 4. místě skupiny B a naopak. V neděli se odehrála utkání o 1. místo, 3. místo a 5. místo. V každém utkání se hrály dvě dvouhry – dvouhra chlapců a dvouhra dívek - a tři párové disciplíny - smíšená čtyřhra, čtyřhra chlapců a čtyřhra dívek.

Sobotní skupiny vyhrála družstva Východních Čech a Západních Čech. Druhé místo ve skupinách obsadila družstva Jižní Moravy a Prahy. Ve velmi bojovných semifinálových utkáních zvítězilo družstvo Jižní Moravy nad družstvem Západních Čech a výběr Prahy nad družstvem Východních Čech. Obě utkání skončila nejtěsnějším rozdílem v poměru 3:2.


Vítězné družstvo Jižní Moravy.

Liberecký kraj reprezentovalo na 25. ročníku FALCO Cupu družstvo ve složení Jan Rázl, Stanislav Mrskoš a Klára Malcová z pořádajícího Badmintonového klubu Technické univerzity v Liberci a Filip Gottštein a Soňa Hořínková ze TJ Slovan Vesec. Ve skupině B družstvo Libereckého kraje nejdříve prohrálo s družstvem Západních Čech v poměru 1:4, poté prohrálo i s družstvem Prahy těsně v poměru 2:3. V posledním utkání ve skupině B dokázalo družstvo Libereckého kraje porazit družstvo BADMINTON Rychnov n. Kněžnou v poměru 4:1 a obsadilo tak ve skupině B třetí místo. Bodovali Jan Rázl a Soňa Hořínková ve dvouhrách, Soňa Hořínková s Klárou Malcovou ve čtyřhře dívek a Filip Gottštein s Klárou Malcovou ve smíšené čtyřhře.

V dalším kole družstvo Libereckého kraje porazilo v poměru 4:1 druhý klubový výběr východních Čech TJ Montas Hradec Králové. Za družstvo z Liberce opět bodovali Jan Rázl a Soňa Hořínková ve dvouhrách, Stanislav Mrskoš s Janem Rázlem a Soňa Hořínková s Klárou Malcovou ve čtyřhrách. V nedělním utkání o 5. místo deklasovalo družstvo Libereckého kraje družstvo TCM Středočeského kraje v poměru 5:0, když povolilo soupeři uhrát pouze tři sety. Družstvo Libereckého kraje tak obsadilo v turnaji celkové 5. místo.

V nedělním finálovém utkání zvítězilo družstvo Jižní Moravy nad Prahou opět rozdílem 3:2, když za vítězné družstvo bodovali ve smíšené čtyřhře Vojtěch Poříz s Adélou Klapalovou vítězstvím nad Adamem Šulcem a Klárou Šilhavou v poměru 2:0 na sety (21:13, 21:9) a ve dvou třísetových bitvách urvaly vítězství jihomoravské dívky.

Nejdříve ve dvouhře dívek přehrála Mariana Poláková svoji sokyni Karolínu Hejdukovou v poměru 21:19, 18:21 a 21:12 a ve čtyřhře dívek porazily Mariana Poláková s Dominikou Mendrekovou pražské protihráčky Karolínu Hejdukovou a Kláru Šilhavou v poměru 2:1 na sety (17:21, 21:18, 21:17).

V utkání o 3. místo porazilo družstvo Východních Čech družstvo Západních Čech v celkovém poměru 3:2.

Zdeněk Kračmar

Celkové pořadí 25. ročníku FALCO cupu:

1. Jižní Morava
2. Praha
3. Východní Čechy
4. Západní Čechy
5. Liberecký kraj
6. TCM Středočeský kraj
7. BADMINTON Rychnov n.K.
8. TJ Montas Hradec Králové

Výsledky sobotních utkání najdete ZDE, nedělních ZDE a tabulky ZDE.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading