logo
Český badmintonový svaz

Italian International: Češi se na římském "betonu" dostali mezi 16 nejlepších

Tvrdá podlaha a ještě tvrdší mezinárodní konkurence. Takové je resumé mezinárodního mistrovství Itálie z pohledu českých reprezentantů, kteří se dostali nejdále do 2. kola, tedy mezi 16 nejlepších. V Římě se to podařilo párům Jaromír Janáček - Kateřina Tomalová a Kateřina Tomalová - Tereza Švábíková. 

Do úterní kvalifikace zasáhli pouze dva singlisté. Tereza Švábíková si neporadila s německou soupeřkou Lisou Kaminski a po setech 16:21 a 11:21 odešla poražena. Jaromír Janáček sehrál dva zápasy, nejprve na tři sety porazil Lennarta Kondera z Německa, posléze podlehl italskému hráči asijského původu Wisnu Haryo Putrovi 10:21 a 13:21. 

"V prvním kole kvalifikace jsem vyhrál na tři sety, ale oba vyhrané jsem měl pod kontrolou," hodnotil své vytoupení Janáček. "Musím se přiznat, že se mi v hale moc dobře nehrálo, každý kurt byl osvětlen jinak a celkově byla v hale dost tma," zhodnotil i náročné podmínky. České hráče pak trápila i hodně tvrdá podlaha. "Po celou dobu turnaje bylo zajímavé, že každému se hrálo lépe proti tělocvičně než proti tribunám. Také se hrálo prakticky na betonu a po kvalifikačních dvouhrách jsem to dost cítil."


Jaromír Janáček. Foto: Mark Phelan. Badminton Europe

V hlavní soutěži se nepodařilo vylepšit bilanci české dvouhry ani Kateřině Tomalové, ani Zuzaně Pavelkové. Obě celkem jednoznačně podlehly soupeřkám z Ruska. Tomalová nestačila na Natalii Perminovou 12:21 a 4:21, Pavelková prohrála s Jevgenijí Kosetskou 14:21 a 10:21. Bilanci tak zachraňovaly párové disciplíny. Kateřina Tomalová po boku Terezy Švábíkové a Jaromíra Janáčka shodně v deblu žen i v mixu uhrála jedno kolo. V obou případech to byly zvládnuté tři sety - v deblu klimkovický pár porazil chorvatské soupeřky Doru Drvodelič a Katarinu Galenič, v mixu pak německá pár Johannes Pistorius - Barbara Bellenberg. 

Zatímco v ženské čtyřhře druhé kolo přineslo jednoznačnou prohru se silným bulharským párem Mariya Mitsova - Petya Nedělčeva 8:21 a 12:21, ve smíšené čtyřhře měli Janáček s Tomalovou velkou šanci získat cenný skalp dánského páru Alexander Bond - Ditte Soby. Prohráli 14:21 21:12 a 20:22. "První zápas jsme otočili i po strašném prvním setu. Ve druhém kole jsme pak podlehli po smolné koncovce, když jsme dostali záludné "prasátko," jinak bych řekl, že jsme hráli v lepší pohodě. Na Dánech byla vidět nervozita, vadilo jim naše hecování a rychlé zahajování dalších výměn. Jsem docela zklamaný, že se nám taková šance nepodařila proměnit," uzavřel své hodnocení turnaje Jaromír Janáček. 

Tereza Švábíková jela do Říma především sbírat zkušenosti. "Můj zápas ve dvouhře v kvalifikaci dělil vlastně pouze den od MČR U19, který jsem strávila cestováním z Klimkovic do Říma a na víc jsem prostě v danou chvíli neměla. Ve čtyřhře jsem ráda, že jsme byly vůbec dosazeny do hlavní soutěže a že jsme s Katkou dokázaly chorvatský pár v prvním kole porazit a postoupit mezi 16 nejlepších. Tam jsme už jasně nestačily na kvalitní bulharský pár. Ale věřím, že kdybychom měly možnost s Katkou spolu trénovat čtyřhru, nejsme v budoucnu bez šancí postoupit v podobných turnajích do vyšších kol."

Turnaj v Římě zítra vyvrcholí finálovými zápasy. Jejich výsledky si můžete prohlédnout na Tournamentsoftware
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading