Veronika Dobiášová bronzová na Peru International Series

Početná výprava českých badmintonistů podnikla dalekou cestu na turnaj Peru International Series do hlavního města Limy. Ze zástupců převážně oddílu Super Stars Most si na turnaji kategorie International Series s dotací 8 tisíc dolarů nejlépe vedla Veronika Dobiášová, jež obsadila třetí místo ve dvouhře žen.

Juniorská reprezentantka a náhradnice pro nadcházející mistrovství Evropy juniorů ve francouzských Mylhúzách po prvním volném kole porazila domácí Ines Castillo 21:9 a 21:15, ve čtvrtfinále pak Guatemalku Marianu Isabelu Paiz Quan 21:7 a 21:15. V souboji o finále Dobiášovou přehrála Peruánka Daniela Zapata 21:12 a 21:19, s třetím místem a 1750 body do světového žebříčku dospělých však může být sedmnáctiletá hráčka spokojena. Ve dvouhře žen se představila ještě Vendula Štroblová, přes první kolo ale nepřešla.

I mezi muži měla Česká republika dva zástupce. Bedřich Valenta vyhrál první kolo nad Chilanem Alonsem Medelem, pak ale už nestačil na Guatemalce Rubena Castellanose, jemuž podlehl 21:15, 19:21 a 8:21. Jediný "nemostecký" člen české výpravy na jih Ameriky Adam Twardzik z Orlové prohrál v prvním kole s Peruáncem Nicolasem Maciasem 11:21 a 9:21. Twardzik nastoupil ještě ve čtyřhře mužů, kde s Tomášem Abrahamem nestačili v prvním kole na domácí pár José Guevara, Daniel La Torre Regal v poměru 7:21 a 7:21.

Veronika Dobiášová. Foto: Ladislav Káňa.

Dílčího vítězství se nedočkaly ani dívky v deblu - Veronika Dobiášová s Martinou Krocovou i Vendula Štroblová s Veronikou Brožkovcovou prohrály hned své první zápasy, v mixu pak Bedřich Valenta s Martinou Krocovou sice postoupili do čtvrtfinále, avšak cestou nemuseli vyhrát ani jeden zápas. V dalším postupu je zastavil zkušený peruánský pár Mario Cuba, Katherine Winder, kteří později celý turnaj vyhráli.

Na stejném místě se od úterý měl konat turnaj Peru Junior U 19 Internacional, který byl však zrušen. Na český tým vedený Lukášem Krocem čeká ještě týdenní pobyt v Peru, který badmintonisté využijí k návštěvě And včetně hlavního města Incké říše Cuzca či slavných ruin Machu Picchu.

Výsledky Peru International Series najdete zde.