V přetěžké konkurenci se čeští junioři nedostali přes třetí den světového šampionátu této věkové kategorie ve španělském Santanderu. Postup do další fáze se nepovedl oběma ženským párům - Koliášové s Osladilovou ani Maixnerové s Krulovou. Neuspěli také Dominik Kopřiva s Davidem Smutným, pro které to byl na nějakou chvíli v podstatě konec úspěšné spolupráce.
Právě Kopřiva se Smutným sehráli jeden ze svých posledních zápasů ve čtyřhře mužů, alespoň na nějakou dobu. Po dalším turnaji by se přerovský hráč chtěl už více koncentrovat na svoji singlovou kariéru, Kopřiva se bude na mezinárodních turnajích etablovat po boku Víťi Kulíška. Mezi nejlepšími 32 páry je čekal opravdu těžký úkol, zkusit překvapit Thajce Apiluka Gaterahonga s Witchayou Jintamutthou. Bojovnost na kvalitu v tomto případě nemohla stačit, osmí nasazení ukázali třídu a celkem v pohodě si došli pro výhru 21:11, 21:15.
Podobným šokem by byla případná výhra Lucky Krulové s Petrou Maixnerovou. České medailistky z dospělého MČR se postavily korejským favoritkám a v prvním setu byly blízko dílčí senzaci. V koncovce ale byly Ye Ri Kim s Hee Joo Ko přesnější a druhý set byl už pro Asiatky formalitou, přesto právě v úvodním dějství znovu ukázaly talentované české kamarádky obrovský potenciál, vždyť korejské debly, a to i v juniorské kategorii, patří k tomu opravdu nejlepšímu, co badmintonový svět nabízí.
Opticky možná nejschůdnější cestu měly Kateřiny - Koliášová s Osladilovou, zvláště, když podle očitých svědků především Severomoravanka předváděla na MS životní výkony. “V týmové soutěži, hlavně proti USA a Německu, jsem se na kurtu cítila velmi dobře a cítím se tak i teď, ale s takovou podporou, jakou jsme měli v týmech, to snad ani nešlo jinak,” pochvalovala si před zápasem atmosféru mezi hráči Osladilová, která upozorňovala i na fakt, že se jí v hale hraje dobře.

“Na halu jsem si zvykla právě v týmech a hraje se mi v ní dobře,” říkala před utkáním ještě badmintonistka z klubu z Klimkovic.
Dánky Maria Tommerup a Kathrine Vang patří určitě k tomu nejlepšímu, co Evropa nabízí, přesto se jednalo teoreticky o snazší soupeřky, než které představovaly asijské páry. Ani třetí tuzemské dvojici v pořadí se ale v dnešním programu postup mezi elitních 16 párů nezdařil. Seveřankám podlehly české dívky za 27 minut poměrně jednoznačně 13:21, 15:21.
Žádný z českých účastníků se tak do osmifinále MS nedostal, především asijští soupeři ukázali, že jsou o level výše než většina Evropanů, což ostatně potvrdili už v soutěži týmů. Česká reprezentace se právě v úvodní části šampionátu probojovala na 15. místo, a především Lucie Krulová nebo právě Kateřina Osladilová prokázaly, že se můžou měřit minimálně s evropskou špičkou.
V individuálních disciplínách míchá pořadím často i nasazení. Kvůli tomu, že se v Asii teprve rozbíhají juniorské a menší turnaje, tak většina Asiatů není mezi nasazenými hráči, a tak dochází k dost zajímavým konstelacím, kdy nejsou výjimkou ani velké debakly nasazených hráčů od nenasazených reprezentantů nejlidnatějšího kontinentu.
My pro Vás sledujeme dění na severu Španělska stále a sbíráme další ohlasy, včetně těch od hlavního trenéra Petera Mikkelsena.