logo
Český badmintonový svaz
Alžběta Bášová s Jakubem Bitmanem po vítězství na Czech International 2017. Foto: Ladislav Káňa.

Alžběta Bášová před MČR: Od prvního zápasu až do finále jedu na sto procent!

Alžběta Bášová ani její mixový partner Jakub Bitman se netají tím, že chtějí jako první v historii českého badmintonu získat 10 titulů v jedné disciplíně v řadě - zatím jich mají osm. Vedle této mixové série ale Alžběta předloni na MČR začala s partnerkou Michaelou Fuchsovou i sérii deblovou...

Budeš startovat na letošním MČR a v jakých disciplínách, příp. s jakými partnery?

Na MČR samozřejmě startovat budu, je to jeden z mých sezónních vrcholů a moc se těším. Nastoupím s mými klasickými spoluhráči Míšou (Fuchsovou) a Kubou (Bitmanem).

Jak vypadá tvá závěrečná příprava?
Hekticky, jako před každým domácím šampionátem. Skloubit zkouškové období s přípravou na jeden z vrcholů sezóny není úplně ideální, ale zatím se to vždy povedlo. Minimálně dvakrát týdně přejíždím z Hradce do Prahy, abych mohla trénovat s oběma svými spoluhráči. Tréninky už jsou zaměřené hlavně na specifické herní situace a taktickou přípravu.

Alžběta Bášová - soustředěná na 100 procent. Foto: Ladislav Káňa.

Kdo jsou podle tebe největší favorité jednotlivých disciplín?

V singlech roli favoritů asi nikdo neodpáře obhájcům titulů, ale nebudou to mít vůbec lehké. U svých disciplín se s dovolením hodnocení zdržím. A pánský debl? I když se to loni nepodařilo, tak favority pro mě nadále zůstávají Kuba (Bitman) s Pájou (Drančákem) a bude na nich, jestli dokáží využít zkušenost, nebo je přetlačí dravé mládí.

Máš už doma deset titulů z MČR. Je pro tebe i tak republika speciální? Jak ji prožíváš?
MČR pro mě určitě speciální je, už kvůli tomu, že se na českých turnajích tolik nepohybuji a je fajn se předvést před domácím publikem. Udržet tak dlouhou vítěznou šňůru není lehké a je to určitě motivace navíc. Zároveň je to však rok od roku těžší.

Obhajuješ zlatý double. Z koho máš ve svých disciplínách největší respekt?
Při snaze udržet sérii v obou disciplínách je zapotřebí přistupovat zodpovědně ke každému zápasu a je jedno kdo stojí na druhé straně sítě. V mixu stačí jediná prohra a vysněná desítka titulů v řadě už nebude možná. Takže nerozlišuji, od prvního zápasu až do finále jedu na 100%! 

Více informací o mistrovství ČR dospělých najdete na oficiálních stránkách turnaje.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading