logo
Český badmintonový svaz

Croatian International: Češi v pěti čtvrtfinále

Velice úspěšně dopadl pro české badmintonisty páteční program Croatian International, turnaje kategorie Future Series s dotací 500 dolarů, díky čemuž budeme mít v Záhřebu pětinásobné zastoupení ve čtvrfinále. 

Dvě šance na postup do semifinále bude v sobotu mít Jaromír Janáček. V deblu spolu s Tomášem Švejdou si po cenných výhrách nad Poláky a nasazenými Nory zahrají o medaili proti Rakušanům Drexlerovi a Sorgerovi, v mixu po boku Sabiny Milové budou chtít překazit radost domácí dvojici Špojlarec, Pavlinic.

Pozitivní je, že ve druhém kole smíšené čtyřhry Janáček s Milovou dokázali vrátit rakouské dvojici Stipsits, Meinke dva týdny starou porážku z Karviné.

Naději na obhajobu loňského bronzu z tohoto turnaje stále drží Kateřina Tomalová, ve dvouhře žen letos druhá nasazená. Zatím je ve čtvrtfinále, kam ji posunula hladká výhra nad Francouzkou Potin a stejně jako v loňském roce i nad domácí Galenič ve druhém kole. O semifinále se Tomalová utká s čerstvě šestnáctiletou ruskou nadějí Anastasií Shapovalovou.

Ve čtvrfinále je i Ondřej Král, jenž postupně vyřadil Bulhara Yanakieva a Dána Elbrønda. V sobotu na sedmého nasazeného singlistu čeká rumunský hromotluk a Králův téměř vrstevník (o rok starší) Collins Valentine Filimon.

Posledními českými čtvrtfinalisty jsou deblisté Lukáš Holub a Jan Hubáček, kterým k postupu mezi nejlepších osm párů turnaje stačila výhra nad německou dvojicí Hammes, Klauer v poměru 21:19 a 21:14. O postup do semifinále se Holub s Hubáčkem utkají s třetími nasazenými Rakušany Stipsitsem a Birkerem.

Výsledky českých hráčů na Croatian International.About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading