logo
Český badmintonový svaz

Czech Sokol Cup v Dobřanech přilákal sokolskou elitu U15 a U17 i Milana Ludíka

Milada Nováková referuje o už 17. ročníku mezinárodního badmintonového turnaje Czech Sokol Cup, který se 9.-10. června konal v Dobřanech.

Padesátka badmintonistů ve věku 13 až 17 let (a jejich doprovodu-rodičů a trenérů) zaplnila o víkendu 9.-10. června badmintonové kurty v tenisové hale v Dobřanech.

Czech Sokol Cup, jehož 17. ročník se zde odehrál jako jedna ze sletových akcí, přivedl do příjemného prostředí moderního sportovního zařízení hráče a hráčky z dvanácti badmintonových oddílů a klubů celé ČR i zahraničí. Kromě tradičních účastníků ze sokolských oddílů (Klimkovice, Radotín-Meteor Praha a Doubravka) startovala skupina hráčů ze slovenského Trenčína a slovinské Lendavy. 
 
Program turnaje, který se pravidelně koná jako soutěž ve dvouhrách a čtyřhrách v kategoriích U15 a U17, zpestřila celodenní přítomnost českého reprezentanta Milana Ludíka. Ten se (jakožto někdejší účastník tohoto turnaje) stal patronem akce už před pár lety, ale teprve letos se povedlo dosáhnout jeho osobní přítomnosti.
Medailisté 17. ročníku Czech Sokol Cupu v Dobřanech.

Milanovo krátké exhibiční utkání se současnou jedničkou pořádajícího oddílu Sokola Doubravka Janem Viktorou sledovali účastníci s velkým zaujetím. Ještě víc ale ocenili možnost si s Milanem krátce osobně zahrát, popovídat, nechat si podepsat fotografii…

Pozornost vzbudil i nahrávací stroj, který pořadatelé dali zájemcům k dispozici. 
 
Sedmnáctý ročník akce podporované odborem sportu České obce sokolské přinesl řadu velice zajímavých zápasů. Organizátoři si kladli za cíl umožnit hráčům dostatek zápasů ve skupinách v obou disciplínách i obou věkových kategoriích, a to se beze zbytku podařilo.

Výsledková listina obsahuje jména tuzemských i zahraničních účastníků. Z těch českých nutno ocenit hlavně výpravu v současnosti nejlepšího sokolského badmintonového oddílu – Sokola Klimkovice. I v hodnocení týmů byli klímkovičtí nejlepší, následovaly skupiny z Trenčína a Doubravky. 

Momentka z turnaje.
 
Pořadatelé děkují touto cestou za podporu České obci sokolské a oceňují přístup vedení dobřanské tenisové haly i města Dobřan. Dovolují si také poděkovat všem těm oddílům a klubům, které svým hráčům účast na turnaji umožnily bez ohledu na to, že dobré umístění na něm neznamenalo bodový zisk do republikových žebříčků Grand Prix.

Pořadatelé také věří, že pro příští rok se podaří udržet nejen úroveň turnaje, ale přilákat i další účastníky. Moderní a velmi příjemné prostředí dobřanské tenisové haly to určitě umožní…
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading