logo
Český badmintonový svaz

Extraliga: přímo do play off jdou Brno a Benátky, do baráže Montas a Dobruška

Čtvrté a poslední kolo základní části badmintonové extraligy určilo přímé postupující do play off, účastníky čtvrtfinále i baráže. Bez ztráty bodu opanoval základní část tým BADMINTON FSpS MU A.
 
Společně s brněnským týmem, který si v sedmi utkáních připsal sedm vítězství a 28 bodů, přímo do semifinálového turnaje postupují Benátky nad Jizerou. Brněnští si upevnili pozici nedělním vítězstvím ve šlágru kola nad Meteorem v poměru 5:3, Benátky porazily Český Krumlov 6:2 a na druhém místě mají bodů pětadvacet.
 
Na obhájce titulu Pražany zbylo tedy po základní části třetí místo (22 bodů) a ve čtvrtfinále se potkají s šestým týmem tabulky, kterým je USK Plzeň (13 bodů). Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří Klimkovice (15 bodů a 4. místo) a Český Krumlov (13 bodů a páté místo).
 
Baráž o zachování extraligové příslušnosti si pak zahrají dva východočeské týmy - sedmý Montas z Hradce Králové a osmá Dobruška. Dobrušští si sice v neděli připsali první letošní vítězství (nad Klimkovicemi v poměru 5:3), ani to je však od baráže neuchránilo.

Montas má stejný počet bodů (12) po prohře s Plzní v poměru 3:5, ale má lepší celkový poměr vyhraných/prohraných zápasů, což je po bodech druhé nejdůležitější kritérium.

Magdaléna Lajdová získala v derby s Meteorem pro Brno dva body. Foto: Pavel Růžička.
 
Vzhledem k tomu, že čtvrtfinále extraligy termínově koliduje s mezinárodním turnajem KaBaL International v Karviné (víkend 17. -18. 3.), kde bude většina nejlepších českých hráčů startovat, mají týmy možnost po vzájemné dohodě předehrát čtvrtfinále v pondělí, úterý nebo středu před tímto turnajem.

Dohodu musí oba čtvrtfinalisté nahlásit STK. Pokud se týmy nedomluví, je stanoven termín extraligového čtvrtfinále na neděli 18. 3. od 15:00.

Po 17. březnu však už bude jasné, které dva týmy z východní a západní skupiny 1. celostátní ligy doprovodí Dobrušku a Montas do baráže.

Finálový turnaj play off se pak koná 14. a 15. dubna. 

4. kolo badmintonové extraligy:
TJ Sokol Dobruška x TJ Sokol Klimkovice 5:3
SKB Český Krumlov x BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou 2:6
TJ Montas Hradec Králové x USK Plzeň 3:5
Sokol Radotín Meteor Praha x  BADMINTON FSpS MU A 3:5
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading