logo
Český badmintonový svaz

Janáček se Švejdou vezou z Trenčína bronz

Deblisté Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou si na Slovak Open v Trenčíně připsali nejlepší společný mezinárodní výsledek, ve čtyřhře získali bronz. Dalšímu postupu zabránili Tchajwanci Lu Chen a Ye Hong Wei.

Výsledky Slovak Open.

Čeští reprezentanti si druhý turnajový skalp badmintonistů z této asijské velmoci nepřipsali, Lu a Ye je porazili v semifinále za 21 minut 21:8 a 21:16. O Švejdově a Janáčkově cestě turnajem čtěte zde.

I tak jsou třetí místo na podniku Future Series a hlavně cenné výhry pro českou dvojici skvělým úspěchem a vedle výsledků bratrů Hubáčkových dalším příslibem, že by české mužské debly mohly po delší době být na mezinárodní scéně opět vidět. 

Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou. Foto: Pavel Růžička.

Rozhodně je co budovat, vždyť Švejdovi je stále teprve patnáct let a ani Janáček není žádným veteránem, je mu dvaadvacet. Oba hráči si také dali pěkný předčasný dárek k narozeninám, které slaví 14., respektive 18. března.

"Třetí místo je pro nás oba dva velmi dobrým výsledkem a motivací do další práce. Turnaj pro nás začal už v kvalifikaci, ale to, že dokážeme projít až do sobotního semifinále, asi ani jeden z nás nečekal," začínají hodnocení Janáček se Švejdou.

"Do každého zápasu jsme ale šli co nejlépe naladění a s cílem vyhrát. Vždy kvalitní deblový základ - podání, příjem, správné umístění třetího míče a práce předního hráče, který připravoval pozice pro zadního hráče. Těší nás hlavně třísetové výhry nad asijskou dvojicí a druhými nasazenými Bulhary," pokračují čeští deblisté.

Švejda, Janáček a trenér Votava. Foto: Pavel Růžička.

"V semifinále nad vítězi nedávného Austrian Open (International Challenge) už to bylo úplně něco jiného. Jiný level, jiná rychlost, velký nátlak, minimum chyb od soupeře... V prvním setu nás soupeři vůbec nenechali hrát. Nestíhali jsme rychlosti a byli jsme pod velkým tlakem. V druhém setu soupeři lehce povolili a my jsme toho dokázali využít, když jsme vedli 11:9," popisují Švejda s Janáčkem průběh semifinále.

"Uvolnili jsem se a postupně jsem začali lépe pracovat s raketami a mít opět kvalitní základ. V koncovce jsme odehráli dobré výměny, ve kterých byli ale soupeři vždy lepší a po prohře pro nás turnaj bohužel skončil," dodávají bronzoví medailisté Slovak Open.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading