logo
Český badmintonový svaz

MČR družstev dorostu: mistry jsou hráči TJ Sokol Polabiny-Pardubice

Posledním z předvánočního seriálu mistrovství ČR byl šampionát smíšených družstev juniorů, který o víkendu 16.-17. prosince hostil Český Krumlov. Po třech titulech v řadě, které získaly v letech 2014-2016 Klimkovice, došlo na změnu: k prvnímu místu se prosadil tým TJ Sokol Polabiny Pardubice, který navázal na loňské druhé místo (a také loňský titul mezi žáky). 

Turnaj v Českém Krumlově odstartovala páteční kvalifikace, z níž se do hlavní soutěže prodraly týmy Klimkovic a Brna. Osm celků složených z hráčů kategorie U19 pak bojovalo ve dvou čtyřčlenných základních skupinách a následném play-off. Vítězi základních skupin se stala družstva Astry ZM Praha a Pardubic. 

Nedělní program nabídl duely o umístění zklamaných týmů ze základních skupin. Konečné 7. místo si vybojoval Sokol Radotín Meteor Praha, tým z hlavního města si poradil s družstvem B. O. Chance z Ostravy 5:2. Vyrovnaný duel o 5. místo zvládl lépe tým FSpS MU Brno, který porazil Sokol Klimkovice 4:3. 

V obvyklém systému na 7 zápasů v utkání (2 dvouhry chlapců a dívek, 1 čtyřhra chlapců, dívek a 1 mix) se v play-off již nedohrávaly zápasy za rozhodnutého stavu. Tak Pardubice prošly do finále s přehledem po skóre 4:1 proti Slovanu Vesec. Jediný bod libereckého týmu získal v singlu Jiří Král, Pardubice bodovaly díky singlistům Marku Aubusovi, Pavlíně a Lucii Krpatové a mixu Matěj Ehm-Michaela Fuchsová. 


TJ Sokol Polabiny Pardubice. Foto: Martin Krpata

Domácím udělal velkou radost výkon týmu SKB Český Krumlov, který porazil ve druhém semifinále pražskou Astru 4:2. Důležitý bod v úvodním mixu přinesl pár Král-Šmikmátorová, dále ve dvouhrách Tomáš Švejda a Ondřej Král. Astra kontrovala výhrami obou dívek ve dvouhrách, ale rozhodnutí přinesl Tomáš Švejda po boku Marka Jakeše v deblu. Marek Jakeš, Nicola Siviglia a další domácí hráči byli členy vítězného týmu z MČR družstev žáků 2014, pak ukončili badmintonovou kariéru. Obnovená premiéra pomohla Krumlovu k medailové radosti... 

Souboj o třetí místo nabídl vyrovnaný průběh i koncovku. O bronzové medaili pro Astru Praha rozhodla zejména těsná singlová výhra Terezy Kobylákové nad Ivou Foukalovou - 24:22 v rozhodující sadě! Za stavu 3:2 pro Vesec pak Pražané soupeři utekli ze dvou mečbolů díky úspěšným deblům Kulíšek-Sebera a Kobyláková-Sonnková. 

Ve finále byl krumlovský výběr bez šance proti vyrovnané sestavě pardubických. Tomáš Švejda s Lindou Šmikmátorovou urvali úvodní mix výsledkem 21:19 ve třetím setu. Ale následovaly čtyři singlové body Východočechů: Adam Ehm zdolal Nicolu Sivigliu, Marek Aubus si poradil s Adamem Marťánem a nezaváhaly ani Pavlína Krpatová na jedničce a její sestra Lucie na dvojce v pořadí singlů dívek. Celkově 4:1 a titul do Pardubic, který je vyvrcholením dlouhodobě výborných výsledků v týmových soutěžích mládeže. Po třech letech nadvlády Sokola Klimkovice má ČR nové mistry: TJ Sokol Polabiny Pardubice! 

Konečné pořadí MČR smíšených družstev dorostu 2017:
1. TJ Sokol Polabiny Pardubice
2. SKB Český Krumlov
3. TJ Astra ZM Praha
4. TJ Slovan Vesec
5. Badminton FSpS MU Brno
6. TJ Sokol Klimkovice
7. Sokol Meteor Praha Radotín
8. B. O. Chance Ostrava


Foto: Martin Krpata

Členy vítězného družstva TJ Sokol Polabiny Pardubice byli: Pavlína Krpatová, Lucie Krpatová, Michaela Fuchsová, Rozálie Bártová, Matěj Ehm, Adam Ehm, Michal Grund a Marek Aubus. 

Výsledky MČR družstev dorostu online: tournamentsoftware
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading