logo
Český badmintonový svaz
Jakub Skřivan z týmu Česka a jeho rybička.

Mezinárodní sletový turnaj v Dobrušce vyhrál tým České obce sokolské

Východočeská Dobruška hostila o uplynulém víkendu u příležitosti letošního XVI. Všesokolského sletu mezinárodní turnaj smíšených družstev v badmintonu. Zúčastnily se jej čtyři týmy: Česko, Slovensko, Polsko a výběr ČOS.
 
Právě sokolský tým nakonec v systému každý s každým, na osm utkání a tři vítězné sety do 11 bodů vystoupal v tabulce nejvýše. 
 
V sobotu nejprve přehrál polský výběr jasně 8:0, aby následně v důležitém zápase remizoval s Českem 4:4. A protože Česko mezitím porazilo Slováky 6:2, byl klíč pro program nedělní dán jasně: pokud ČOS porazí Slovensko alespoň 7:1 a Česko podle očekávání porazí Poláky bez ztráty bodu, připadne pohár Sokolům. 

A tak se také stalo.

Slavnostní nástup před turnajem.

„Museli jsme v neděli se Slovenskem uhrát stav 7:1, což se jevilo jako nereálné za účasti Peťka Hrnčára a slovenské juniorské jedničky Antošky v dresu Slováků. Ale nakonec jsme to s nervy dali,“ komentuje průběh zápasu Marek Bureš z ČOS.
 
Zásadní byla právě první dvouhra mužů, kde český juniorský reprezentant Jan Viktora v pěti setech zdolal Andreje Antošku, a debl žen, kde Anna Legátová s Eliškou Smejkalovou taktéž v pěti setech porazily Ivetu Strnadovou a Terezu Weinerovou.
 
Vítězné družstvo sestavené ze sokolských týmů z celé ČR nastupovalo ve složení: Jan Viktora, Anna Legátová (oba Sokol Doubravka), Matěj Hubáček, Pavel Synovec (Sokol Meteor Praha Radotín), Marek Bureš, Lukáš Tlustý, Eliška Smejkalová (TJ Sokol Dobruška).
 
Týmy Slovenska a Polska byly pro tento turnaj, jak patrné z předchozího, doplněny o mladé české hráče.

Vítězné družstvo ČOS: Lukáš Tlustý, Eliška Smejkalová, Anna Legátová, Jan Viktora, Pavel Synovec, Matěj Hubáček, Marek Bureš.
 
Sletový turnaj se konal ve slavnostní atmosféře, příjemně připravené hale a za účasti sokolské i dobrušské nobility.
 
„Nedělní zápasy a slavnostní zakončení turnaje se odehrály za přítomnosti kamer České televize a kameramana z ČOS, který zpracovává materiály o sletových akcích. Řada hráčů, vedoucích družstev a přítomných funkcionářů si tak odbyla rozhovor před kamerou,“ komentuje závěr turnaje předseda dobrušského oddílu Petr Šváb. 
 
„Byla to akce na podporu letošního Všesokolského sletu a k propagaci sportu, v našem případě badmintonu. Nyní je před námi vystoupení – prezentace badmintonu v O2 aréně,“ dodává za vedení České obce sokolské Karel Tomek.
 
1. Česká obec sokolská
2. Česká republika
3. Slovensko
4. Polsko

Jan Viktora a Pavel Synovec z vítězného týmu ČOS.
 
Sobota: ČOS – Polsko 8:0, ČR - Slovensko 6:2, ČOS - ČR 4:4, Slovensko - Polsko 7:1
Neděle: ČOS – Slovensko 7:1, ČR - Polsko 8:0.
 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading