logo
Český badmintonový svaz

Peter Mouritsen v Nymburce školil víc než dvě desítky českých trenérů

V úterý a ve středu se ve Sportovním centru Nymburk uskutečnil druhý ze seminářů pro trenéry, který TMK na květen připravila - tentokrát pod vedením špičkového dánského kouče Petera Mouritsena. 
 
Více než dvacetičlenná skupina trenérů z různých koutů republiky absolvovala rozsáhlý program. Jeho náplní byla nejen teoretická příprava obsahující tipy, jak v tréninku pracovat s malými dětmi, ale především praktická ukázka i aktivní účast v tréninkových jednotkách při právě probíhajícím soustředění Talent Teamu. 
 
Tématem soustředění, a tím i celého semináře, byly variace ofenzivních úderů ze zadní části kurtu. Trenéři si tak mohli dobře prohlédnout i na vlastní kůži vyzkoušet, jak hrát stick-smeč, slice (či také sekaný drop), zadržený drop, smeč nebo útočný klír.
Účastníci semináře s Peterem Mouritsenem.

S výukou těchto úderových dovedností se pak pojil další úkol, a sice jak údery správně zařadit do taktického kontextu hry a jak nastavit náročnost tréninkových cvičení tak, aby odpovídal hráčským schopnostem dětí. 

Ve výsledku tak účastnící kurzu mohli čerpat inspiraci a odvézt si do svých klubů ke svým svěřencům poznatky z přibližně 12 výukových hodin. Velmi pozitivně byla hodnocena především možnost aktivního zapojení do tréninkových jednotek.

Přítomní trenéři měli možnost se aktivně zapojit do tréninku.

Jedna věc je totiž sedět za kurtem a na hráče se jen dívat, o poznání těžší už ale může být do hry a tréninkových cvičení vstupovat a svěřence přímo na kurtu opravovat. Vrcholem semináře pak byla příprava vlastní tréninkové jednotky, kterou trenéři s hráči museli následně absolvovat.

I s tímto náročným úkolem se ale účastníci dokázali vypořádat velmi dobře a v závěrečné diskuzi se, i díky tomuto praktickému úkolu, objevila celá řada zajímavých podnětů. 

 
Na otázku, kde čerpá inspiraci pro svou práci, Peter Mouritsen odpověděl:

"Právě tady a teď, od vás. Stejně jako kdekoliv jinde, kde se zrovna pohybuji, od trenérů i hráčů. Věřím, že právě v debatách o badmintonu se toho máme šanci naučit nejvíce. Badminton je strašně různorodý, je to hra, která se neustále vyvíjí a právě prostřednictvím výměny názorů a odlišných pohledů na věc se navzájem můžeme obohatit nejvíce." 
Peter Mouritsen a hráči Talent Teamu během semináře.
 
V průběhu semináře proběhla i prezentace systému XPS a ve druhé doplňující přednášce účastníci mohli získat alespoň základní vhled rozbíhající se práce s kondičním trenérem Martinem Košťálem. Nechyběla ani prezentace metodického projektu "10 zlatých pravidel" a pozvání na přednášku s Vítem Schlesingerem
 
Pavel Florián,
TMK ČBaS
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading